Wpisy z kategorii: Poduszki i Kołdry

Kołdry zimowe jaką wybrać? Ranking 2024 0
Kołdry zimowe a kołdry całoroczne 4 pory roku - czym się różnią i co wybrać?

Kołdra całoroczna od kołdry zimowej różni się przede wszystkim gramaturą. Jeśli chodzi o sam rodzaj poszycia i wypełnienia, to często są to te same materiały. Liczy się nie tylko ilość wypełnienia, ale i jego struktura. Kołdra zimowa sprawdzi się dla tych osób, które utrzymują niższą temperaturę w sypialni. W przypadku utrzymywania temperatury pokojowej wystarczy sięgnięcie po kołdrę całoroczną. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

czytaj całość »
Najlepsza Kołdra Bawełniana - Ranking 2024 0
Najlepsza Kołdra Bawełniana - poznaj zdanie użytkowników na temat kołder z bawełny

Kołdry bawełniane charakteryzują się trwałością zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i wypełnienie. Są chętnie wybierane przez osoby, które szukają kołder wysokiej jakości o właściwościach termoregulacyjnych i higroskopijnych. Dobrze utrzymują ciepło, ale mogą też oddawać jego nadmiar. Użytkownicy doceniają łatwość utrzymania ich w czystości, a także gładką strukturę zewnętrznego materiału oraz wypełnienie, które się nie zbija w przypadku widocznych przeszyć na powierzchni.

czytaj całość »
Pranie kołdry z merynosa - czy jest możliwe? 0
Pranie kołdry z merynosa - czy jest możliwe?

Zalety pościeli wełnianej są powszechnie znane. Nie każdy może pozwolić sobie na wełnę owczą. Jednak dobrym wyborem, a nawet bardziej szlachetnym jest wełna merino. Kołdra z wełny merino to produkt całoroczny, który sprawdzi się zarówno podczas mroźnych, jak i bardzo ciepłych nocy. Warto wiedzieć, w jaki sposób można utrzymać ją w czystości, by zachować higieniczną czystość powierzchni spania. Czy można prać pościel wełnianą z merynosa? Okazuje się, że tak, jednak pod pewnymi warunkami. Warto je poznać.

czytaj całość »
Jaki jest standardowy rozmiar poduszki do spania? 0
Jaki jest standardowy rozmiar poduszki do spania?

Odpowiednio dobrana poduszka to taka, która zapewnia komfort snu. Jaki powinien być rozmiar poduszki dla dorosłych, a jaki dla dzieci? Standardowe wymiary poduszek do spania to 70x80 cm albo 50x70 cm. Oczywiście są na rynku także mniejsze i większe modele, jednak powyższe są najczęściej wybierane. Wiąże się to z dostępnymi rozmiarami poszewek, a także preferencjami użytkowników.

czytaj całość »
Poduszka z pierza pranie - czy jest możliwe? 0
Poduszka z pierza pranie - czy jest możliwe?

Pranie poduszek z pierza zasadniczo bardzo często jest odradzane. Bardzo istotny jest fakt, że wypełnienie może trafić do bębna pralki i spowodować uszkodzenie jej elementów mechanicznych czy zatkanie odpływu. Bywa, że pralka nie ma odpowiedniego wsadu, a wtedy pranie wiąże się z możliwością uszkodzenia silnika przy przeładowaniu. Jednak generalnie pranie poduszek z pierza jest możliwe, o ile zezwala na to producent i użytkownik kieruje się wskazówkami. Czy jednak warto prać poduszki z pierza i jak to robić?

czytaj całość »
Najlepsza poduszka z pierza Ranking 2024 0
Najlepsza poduszka z pierza Ranking 2024

Sen jest niewątpliwie ważny, jednak coraz więcej osób narzeka nie tylko na problemy z zaśnięciem, ale też częste przebudzanie się w nocy bądź budzenie się z bólem kręgosłupa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są źle dobrane poduszki. Warto wybierać np. poduszki z naturalnym wsadem, które zapewniają komfort snu, a do tego są bardzo trwałe. Rzeczywiście produkt naturalny nie odkształca się, ale dostosowuje się do krzywizny kręgosłupa. Warto dowiedzieć się, ile kosztuje poduszka z pierza? Dla kogo to odpowiedni wybór?

czytaj całość »
Najlepsza poduszka puchowa - poznaj zdanie ekspertów i użytkowników na temat tych produktów 0
Najlepsza poduszka puchowa - poznaj zdanie ekspertów i użytkowników na temat tych produktów

Poduszki puchowe są rekomendowane zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów, gdyż naturalne wypełnienie ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i termoregulacyjne. Jest to pomocne w redukcji bólu, zaburzeniach krążenia, ale i zaburzeniach snu. Dobrze dobrana poduszka może poprawiać komfort snu, co przekłada się także na komfort życia. Użytkownicy cenią fakt, że poduszki puchowe charakteryzują się różnych stopniem twardości w zależności od sprężystości puchu, ale i dopasowują się świetnie do głowy i szyi, zapewniając optymalne podparcie w czasie snu. Warto dowiedzieć się więcej na temat właściwości poduszek puchowych.

czytaj całość »
Poduszka puchowa czy z pierza - co wybrać? 0
Poduszka puchowa czy z pierza - co wybrać?

Popularne przysłowie mówi, jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. I rzeczywiście, odnosząc się do niego dosłownie, mamy duży wpływ na to, jaka będzie jakość naszego snu. Istotne znaczenie ma dobór nie tylko odpowiedniej pościeli, ale przede wszystkim kołdry i poduszki. Dziś zastanowimy się czy lepsza będzie poduszka puchowa, czy poduszka z pierza. Warto poznać ich charakterystykę i właściwości, by dokonać właściwego wyboru.

czytaj całość »
Poduszka antyalergiczna jaka najlepsza - puchowa czy syntetyczna? 0
Poduszka antyalergiczna jaka najlepsza - puchowa czy syntetyczna?

Alergia dotyka nawet co trzecią osobę w Polsce. Liczba alergików szacowana jest na około 12 milionów, z czego ponad 4 miliony to astmatycy. W związku z tym muszą bardzo dbać o swoje otoczenie, by ograniczać ilość szkodliwych alergenów, wśród których najczęstszym problemem są pyłki, kurz i roztocza. Gromadzą się również w pościeli. Dlatego mając alergię, koniecznie należy zaopatrzyć się w poduszki antyalergiczne. Tu pojawia się pytanie, jaka będzie najlepsza - puchowa czy syntetyczna?

czytaj całość »
Najlepsza poduszka do spania na boku 0
Najlepsza poduszka do spania na boku

Poduszka do spania na boku powinna wspierać zarówno głowę, jak i kark i zapewniać odpowiednie podparcie, tak by krew mogła swobodnie przepływać do mózgu. Poduszki ortopedyczne mogą mieć rożne kształty i wiele z nich świetnie sprawdza się do spania na boku. Jaka jest najlepsza poduszka do spania na boku? Czym powinna się charakteryzować, by zapewniała zdrowy sen? Czy poduszka do spania na boku sprawdzi się dla osób z bólem kręgosłupa? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

czytaj całość »
Jaka kołdra na lato się sprawdzi? 0
Jaka kołdra na lato się sprawdzi?

Wypełnienie kołdry po pewnym czasie się zużywa, dlatego kołdry często wymieniamy co kilka lat. Ważna jest gramatura dopasowana zarówno do pory roku, jak i potrzeb użytkowników. Jaka kołdra na lato będzie odpowiednia? Jaka jest optymalna gramatura i na jakie wypełnienie warto się zdecydować? Możliwości jest wiele i można wybrać kołdry puchowe, syntetyczne, ale i wełniane czy jedwabne. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich właściwości, by wybrać najlepszą kołdrę na lato.

czytaj całość »
Kołdra z alpaki — jakie ma właściwości? 0
Kołdra z alpaki — jakie ma właściwości?

Wełna alpaki ma szczególne właściwości, dzięki warunkom naturalnym, w jakich żyją te zwierzęta. Włókna alpaki pochodzą od alpaki peruwiańskiej, która żyje u podnóża Andów. W związku z tym musi być przystosowana do trudnych warunków, zarówno wysokiej wilgotności, jak i niskiej czy też wysokiej temperatury. Dlatego ma doskonałe właściwości adaptacyjne i włókno alpaki może być świetnym rodzajem wypełnienia kołdry. Termoregulacja i termoizolacja, a także higroskopijność to najważniejsze cechy kołder z wełny alpaki. Taki produkt to naprawdę dobry wybór, a jego cena jest odzwierciedleniem wysokiej jakości. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

czytaj całość »
Kołdra wełniana jak prać? 0
Kołdra wełniana jak prać?

Pranie kołdry wełnianej to temat, który interesuje wiele osób. W końcu odświeżanie kołdry jest zwykle potrzebne ze względu na kumulujący się w niej kurz i roztocza. Trzeba jednak wiedzieć, że pościel wełniana nie gromadzi szkodliwych drobnoustrojów i nie stwarza warunków korzystnych dla rozwoju mikroorganizmów. Zwykle nie zaleca się prania wełny w pralce automatycznej, choć wszystko zależy od wskazań producenta. Dziś podpowiemy, jak prać kołdrę wełnianą.

czytaj całość »
Jaki rozmiar kołdry dla dziecka do łóżka 80x160 się sprawdzi? 0
Jaki rozmiar kołdry dla dziecka do łóżka 80x160 się sprawdzi?

Łóżko 80x160 określane jest jako dziecięce. Nie sprawdzi się nawet dla osób dorosłych o niskim wzroście. Trzeba pamiętać, że optymalny rozmiar materaca, to taki, gdzie mamy minimum 15-20 cm dodatkowej przestrzeni na nogi. Zatem materac i łóżko o wymiarach 80x160 sprawdzi się maksymalnie do wzrostu 145 cm. Tutaj pojawia się pytanie, jak dobrać rozmiar kołdry do łóżka o takich wymiarach? Dowiecie się też jak dobrać rodzaj wypełnienia kołdry oraz jej poszycie.

czytaj całość »
Kołdra bambusowa czy warto się na nią zdecydować? 0
Kołdra bambusowa czy warto się na nią zdecydować?

Kołdra bambusowa to niezwykle higieniczne rozwiązanie. Jednak czy taka kołdra jest tak trwała jak klasyczna kołdra bawełniana i czy warto się na nią zdecydować? Warto poznać wszystkie jej właściwości, by podjąć najlepszą decyzję zakupową. Podpowiemy, jakie ma zalety i czy ma jakieś wady, a także dla kogo się sprawdzi. Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika dotyczącego kołder bambusowych.

czytaj całość »
Jaki rozmiar kołdry na łóżko 160x200 będzie odpowiedni? 0
Jaki rozmiar kołdry na łóżko 160x200 będzie odpowiedni?

Dobór kołdry zarówno pod względem rodzaju wypełnienia, jak i rozmiaru jest bardzo ważny. W końcu zbyt krótka kołdra na łóżko nie zapewni odpowiedniego komfortu termicznego, podobnie jak kołdra o niewłaściwej szerokości dla dwóch osób. Kołdrę należy dobierać po pierwsze pod kątem rozmiaru materaca. Dziś podpowiemy, jaki rozmiar kołdry na łóżko 160x200 będzie właściwy.

czytaj całość »
Jaka kołdra całoroczna najlepsza - Ranking 2024 0
Jaka kołdra całoroczna najlepsza - Ranking 2024

Wiele mówi się o tym jak ważny jest wybór materaca do łóżka. Trzeba również pamiętać, że tak samo duże znaczenie ma wybór kołdry. Jeżeli szukacie kołdry całorocznej, to na pewno najlepiej sprawdzą się te naturalne. Wszystkie cechuje dobra termoregulacja, termoizolacja, a także higroskopijność. Zatem doskonale sprawdzą się one nawet dla osób z bardzo delikatną skórą czy też zmagających się z problemem atopowego zapalenia skóry. Jaka kołdra całoroczna będzie najlepsza?

czytaj całość »
Najlepsza Kołdra z Merynosa Ranking 2024 0
Najlepsza Kołdra z Merynosa Ranking 2024

Kołdry wełniane z wełny merynosa australijskiego są doceniane za właściwości termoizolacyjne i termoregulacyjne, a także pomoc przy wielu dolegliwościach. Najlepsza kołdra z merynosa posiada nie tylko odpowiednie, wyselekcjonowane wypełnienie, ale również trwałe, naturalne poszycie, najczęściej bawełniane, które także wpływa na komfort użytkowania. Warto dowiedzieć się więcej na temat kołder z wełny merynos i opinii użytkowników na ich temat.

czytaj całość »
Najlepsza Kołdra z Alpaki - Opinie Użytkowników o Produkcie Poradnik 0
Najlepsza Kołdra z Alpaki - Opinie Użytkowników o Produkcie

Kołdry wykonane z naturalnych materiałów takich jak wełna cieszą się powodzeniem wśród użytkowników. Jednym z popularnych wyborów jest kołdra z wełny alpaki. Warto poznać opinie użytkowników o tym produkcie i dowiedzieć się, czy sprawdzi się jako kołdra całoroczna, a także dla kogo w sposób szczególny jest polecana. Czy jest to kołdra lekka, a zarazem ciepła? Czy sprawdza się dla osób z wrażliwą skórą i cierpiących na alergię?

czytaj całość »
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i otrzymaj 7% rabatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium