Najlepsza poduszka do spania na boku

0
Najlepsza poduszka do spania na boku

Poduszka do spania na boku powinna wspierać zarówno głowę, jak i kark i zapewniać odpowiednie podparcie, tak by krew mogła swobodnie przepływać do mózgu. Poduszki ortopedyczne mogą mieć rożne kształty i wiele z nich świetnie sprawdza się do spania na boku. Jaka jest najlepsza poduszka do spania na boku? Czym powinna się charakteryzować, by zapewniała zdrowy sen? Czy poduszka do spania na boku sprawdzi się dla osób z bólem kręgosłupa? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Poduszka ortopedyczna typu wałek do spania na boku

Na samym początku warto zwrócić uwagę na poduszkę typu wałek. Wbrew pozorom taka poduszka ortopedyczna sprawdzi się także dla osób śpiących na boku. Poduszki typu wałek mogą mieć różne kształty. Przede wszystkim służą do podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Szczególnym rodzajem takiej poduszki jest poduszka anatomiczna z wałkiem. Redukuje nacisk na tętnice, tchawicę, redukuje stres i zmęczenie. Pozwala na prawidłowe ułożenie głowy zarówno w pozycji anatomicznej, jak i bocznej. Można postawić na model z wypełnieniem włóknem poliestrowym. Taka poduszka pozwala na regulację wysokości, ale i twardości.

Dobrana poduszka ortopedyczna profilowana o dwóch wysokościach do spania na boku

Typową poduszką ortopedyczną do spania na boku jest poduszka profilowana o dwóch wysokościach. Dzięki profilowaniu w środkowej części można położyć głowę na boku w wygodnej pozycji. Niezależnie od tego, na którym boku lubicie spać, taka dopasowana poduszka ortopedyczna spełni Wasze oczekiwania. Przede wszystkim doskonale wspiera utrzymanie kręgosłupa w linii prostej, a to jest niezbędne, by bezpiecznie spać w pozycji bocznej. Zwykła poduszka nie zapewni takiego podparcia odcinka szyjnego jak odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna. Dzięki niej możecie uniknąć porannych bólów odcinka szyjnego kręgosłupa czy nawracających bóli głowy. Po taką poduszkę ortopedyczną z pewnością powinny sięgnąć osoby cierpiące na dyskopatię, migreny czy też przeciążenie kręgosłupa. Przykładem takiej poduszki może być Hilding Visco Balance. Jest wyposażona w specjalny pokrowiec, który zapewnia świetne odprowadzanie wilgoci. Taka poduszka ortopedyczna jest odpowiednia zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

[product id="11985, 11988, 12387, 12388, 12389, 12390, 12392" slider="true"]

 

Poduszki ortopedyczne motylkowe do spania na boku

Na uwagę zasługują także poduszki ortopedyczne motylkowe. Dobrym wyborem może być odpowiednio dobrana poduszka Visco Carbon. Taki model wykonany jest z pianki Visco, a także włókien węglowych. Posiada charakterystyczny wyprofilowany kształt. Warto wiedzieć, że węglowe włókna dodane do pianki Visco zapewniają odprowadzanie niekorzystnych ładunków elektrycznych, a tym samym redukcję stresu i zmniejszone napięcie mięśni. To model polecany dla osób, które żyją w dużym stresie i chcą dobrze wypocząć w nocy, śpiąc na boku. Taka poduszka zapewnia stabilne podparcie i jest odpowiednia dla alergików. Gwarantuje odpowiednią wentylację, stąd zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, a także roztoczy.

Z czego powinna być wykonana poduszka do spania na boku?

Poduszki ortopedyczne do spania na boku mogą być wykonane z pianki czy też tworzywa termoplastycznego, a także muszą posiadać poszycie, które zapewnia odpowiednią termoregulację i higroskopijność. Można wybrać poduszki piankowe z pianki termoelastycznej. To znacznie lepszy wybór do spania na boku niż poduszki puchowe, które często się odkształcają, zwłaszcza wraz z ich zużyciem. Poduszki ortopedyczne z pianki termoelastycznej mają właściwości antybakteryjne, a jednocześnie dopasowują się do ciała w trakcie snu. Zapewniają odpowiednią higienę snu, a także przeciwdziałają bólom szyi.

Odpowiednio dobrana poduszka odciąża kręgosłup niezależnie od tego czy wolicie spać na prawym boku czy na lewym. Utrzymana zostaje naturalna krzywizna kręgosłupa. Dobrze sprawdza się także poduszka bawełniana z wypełnieniem dreamball. Są to specjalne włókna poliestrowe, które są pokryte silikonem i mechanicznie skręcone. W przypadku takiej podłużnej poduszki możliwe jest regulowanie wysokości spania. Poduszka może mieć też pokrycie z mikrofibry, która świetnie odprowadza wilgoć. Jako wypełnienie poduszek stosuje się nie tylko pianki termoplastyczne, ale i poliuretanowe, które także zapewniają właściwe podparcie kręgosłupa szyjnego. Można też sięgnąć po poduszki lateksowe, gwarantujące sterylny i zdrowy sen.

Jak wybrać najlepszą poduszkę ortopedyczną do spania na boku?

Klasyczne poduszki nie zapewnia takiego podparcia jak profilowana poduszka. Aby dobrać poduszkę należy wziąć pod uwagę zarówno twardość materaca, jak i wzrost czy też wagę, ale i preferencje dotyczące spania. Niektóre osoby wolą spać na płasko, a inne z delikatnie podniesioną głową. Dodatkowo wybierając poduszkę piankową nie trzeba obawiać się o jej odkształcanie się. Dopasowuje się do odcinka szyjnego pod wpływem nacisku, a potem wraca do pierwotnego kształtu. Dodatek włókna węglowego może pomóc osobom, które cierpią z powodu objawów nadmiernego stresu. Najlepsza poduszka do spania na boku powinna być wyposażona w optymalny system wentylacji, który zapewnia suchą powierzchnię poduszki.

Jaka poduszkę ortopedyczną wybrać przy dyskopatii i innych schorzeniach kręgosłupa?

Na pewno wybór poduszki ortopedycznej z pianki termoplastycznej będzie właściwy. Warto wiedzieć, że ten rodzaj materiału gwarantuje równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Poduszka powinna być dopasowana do lordozy szyjnej, czyli naturalnej krzywizny kręgosłupa. Wysokość poduszki koniecznie trzeba dobrać do budowy anatomicznej. Z niskich poduszek powinny korzystać osoby o wąskich ramionach, z kolei z wyższych - te o szerokich ramionach. Można zdecydować się na poduszkę o dwóch wysokościach, czyli wyprofilowaną albo motylkową. Dobrze może sprawdzić się też poduszka prostokątna z wałkiem, która będzie odpowiednia dla osób często zmieniających pozycję w nocy. Dzięki właściwie dobranej poduszce można odciążyć szyjny odcinek kręgosłupa. W przypadku problemów z krążeniem warto wybierać dodatkowo poduszki profilowane pod nogi.

Zapewnij sobie zdrowy sen z poduszką do spania na boku

Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania na boku posiada ergonomiczny kształt. Dzięki temu niweluje nie tylko bóle głowy czy szyi, ale i ból ramion. Właściwości ortopedyczne gwarantują zdrowy i spokojny sen, a on jest podstawą regeneracji organizmu. Spanie w niewygodnej pozycji sprawia, że budzimy się niewyspani, rozdrażnieni, a także narzekamy na różnego typu dolegliwości bólowe. Spanie na boku to najpopularniejsza pozycja podczas snu i przy odpowiedniej poduszce może wspierać odcinek szyjny kręgosłupa, co oznacza, że wcale nie trzeba spać w pozycji anatomicznej. Warto wiedzieć, że przyjęcie pozycji embrionalnej w czasie snu odciąża kręgosłup. Należy zauważyć, że taka pozycja dodatkowo zmniejsza ryzyko chrapania, co wynika z faktu, że utrzymuje drogi oddechowe otwarte. Oczywiście sama pozycja nie wystarczy, by zyskać zdrowy sen. Ciekawym wyborem jest niska poduszka, szczególnie polecana jest ona dla osób, które śpią na boku, ale i dla tych, które śpią na wznak. Trzeba wiedzieć, że nie nadwyręża ona kręgów szyjnych.

Jaka poduszka sprawdzi się do spania w każdej pozycji?

Dobra poduszka powinna być dostosowana do budowy ciała. Powinna także zapewniać ergonomiczne podparcie oraz komfort snu. Wyprofilowany kształt sprawia, że można utrzymać w pełni naturalne, fizjologiczne ułożenie kręgosłupa. W ten sposób zmniejsza się również napięcie mięśniowe. Poduszka wyprofilowana ogranicza także tkliwość miejsc, które zmienione są chorobowo, np. na skutek dyskopatii czy też choroby zwyrodnieniowej. Należy zauważyć, że utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji zmniejsza nie tylko ból, ale też ułatwia zasypianie. Można także wybrać niską poduszkę, która polecana jest także dla osób śpiących na brzuchu.

Wiele osób zastanawia się, czy wysoka poduszka także jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie. Otóż wysokość poduszki powinna być tak dobrana, by kręgosłup był ułożony prawie w linii prostej. W przeciwnym razie mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Na jakość snu wpływa także twardość poduszki. Trzeba pamiętać, że nie może być ona ani za twarda, ani za miękka. Najlepiej sprawdzają się poduszki średnio twarde, które stanowią doskonałą podporę zarówno dla głowy, jak i dla szyi. Nie można jeszcze zapominać o tym, by przybierać prawidłową postawę także podczas zasypiania. Zdecydowanie najkorzystniejsze dla organizmu jest spanie na lewym boku, co wynika w dużej mierze z ułożenia aorty. Właśnie w tej pozycji serce pracuje najlepiej. Ponadto lepiej funkcjonuje układ trawienny.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar poduszki ortopedycznej?

Doskonałym wyborem są poduszki ortopedyczne, które zapewniają optymalne podparcie. Dostosowują się do kształtu głowy oraz ułożenia ciała. Jednak, aby móc cieszyć się efektywnym snem, który ma właściwości regeneracyjne, należy dobrać właściwy rozmiar poduszki. Wymiary poduszki ortopedycznej mogą być różne. Najlepiej sprawdzają się te o rozmiarze 30x50, 50x60 czy też 70x80. Można tutaj wybrać np. poduszkę z mikrofibry, która wpływa na relaks, a także harmonię snu. Nie tylko podpiera głowę, ale także cały odcinek szyjny kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest fakt, że zmniejsza nacisk zarówno na tętnice, jak i na tchawicę. Taki produkt jest bezpieczny dla alergików, choćby ze względu na właściwości szybkoschnące.

Ciekawym rozwiązaniem jest również poduszka z bawełny, np. w wymiarze 50x70, która poprawia jakość snu. Dodatkowo za sprawą zastosowania bawełny poprawia cyrkulację powietrze. Dostosowuje się też do anatomicznej budowy ciała. Sprawdzi się nawet dla osób śpiących na boku. Można także wybrać poduszkę z wałkiem, która charakteryzuje się dużą sprężystością. Zapewnia naturalną pozycję w czasie snu. Jednocześnie gwarantuje wysoce komfortowy wypoczynek, niezależnie od przyjmowanej pozycji. Warto wybierać także poduszki, które posiadają właściwości antyalergiczne. Dzięki temu, że posiadają perforację na powierzchni pokrowca są idealne dla osób zmagających się z różnymi rodzajami alergii. Dzięki zastosowaniu specjalnego pokrycia nie trzeba obawiać się gromadzenia roztoczy czy też innych alergenów.

[product id="183, 184, 7989, 9364, 9365, 12709, 12710" slider="true"]

 

Praktyczna poduszka do spania na boku - o czym należy pamiętać przy wyborze?

Jaka jest najlepsza poduszka ortopedyczna? Oczywiście taka, która niweluje ból karku, ale i całego kręgosłupa szyjnego. Można wybrać długą poduszkę, która pozwala na prawidłowe ułożenie ciała, a do tego posiada ergonomiczny kształt. Wysokość poduszki także ma duże znaczenie, jednak nie powinna ona przekraczać 10 cm, szczególnie jeżeli szuka się produktu uniwersalnego. Dla osób śpiących na boku najlepszym wyborem będzie poduszka o wysokości 9-10 cm. Poduszka profilowana może być też utwardzona, co zapewnia jeszcze lepsze podparcie dla całego odcinka szyjnego. W żadnym wypadku odcinek szyjny nie może być ułożony pod skosem, gdyż już po krótkim czasie może pojawić się silny ból kręgosłupa. Należy zdawać sobie sprawę, że niewłaściwie dobrana poduszka może także powodować bóle głowy czy nasilać bóle migrenowe.

Poduszki ortopedyczne wysokiej jakości poprawiają krążenie krwi, ale także rozluźniają mięśnie. Tego typu modele wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa. Rzeczywiście można je stosować także profilaktycznie w ramach zapobiegania bólom kręgosłupa. Większość osób często zmienia pozycję podczas spania, dlatego warto wybierać poduszki, które umożliwiają utrzymywanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Dobrze sprawdzą się więc poduszki termoelastyczne, które dostosowują się do ułożenia głowy i szyi, a więc rzeczywiście poprawiają jakość snu. Pianki termoelastyczne to naprawdę dobre wypełnienie. Właśnie tego typu modele poduszek polecane są również dla osób, które zmagają się z migrenami, problemami z zaśnięciem bądź prowadzą stresujący tryb życia.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące poduszek do spania na boku

  • Na jakich poduszkach powinno się spać?

Najlepsza poduszka to taka, która zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego. Powinien on przyjmować linię prostą, co ułatwia zasypianie, a także niweluje potencjalne bóle. Jednocześnie poduszka nie może być zbyt miękka ani zbyt twarda. Bardzo dobrze sprawdzają się poduszki wyprofilowane, które dostosowują się do kształtu głowy i szyi i utrzymują prawidłową postawę ciała. Można wybrać również poduszkę typu wałek, która zapewnia skuteczne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Redukuje nacisk na tchawicę, co ułatwia swobodny oddech, a do tego wszystkiego zmniejsza chrapanie. Polecana jest także dla osób cierpiących na bezdech senny.

  • Jaka poduszka na bolący kręgosłup?

Najlepiej wybierać poduszki ortopedyczne, które dostosowują się do kształtu ciała. Są tak zaprojektowane, by przynosiły ukojenie w bólu, a także łagodziły napięcie nerwowe. Ponadto takie poduszki zapewniają właściwe podparcie, zarówno pleców, jak i szyi. Gwarantują też maksymalną wygodę. Wiele osób zastanawia się, czy już przy pierwszych bólach kręgosłupa warto sięgnąć po taką poduszkę? Oczywiście, że tak, tym bardziej że można jej używać profilaktycznie. Poduszka ortopedyczna zapewnia stabilizację karku, głowy oraz ramion i nie powoduje nacisku na cały odcinek lędźwiowy.

  • Jaka poduszka do spania na boku?

Poduszka dla osób śpiących na boku powinna mieć odpowiednio dobrane wypełnienie, np. z pianki termoelastycznej. Tego typu modele dostosowują się do ułożenia ciała. Nie powodują nacisku na odcinek głowy czy szyi ani też aortę. Zapewniają spokojny sen. Można także sięgnąć po poduszki ortopedyczne, które polecane są dla osób z dyskopatią, migrenami, ale też takich, które prowadzą mało aktywny, a wręcz siedzący styl życia.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i otrzymaj 7% rabatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium