Poduszka z pierza czy syntetyczna - która lepiej sprawdzi się dla Ciebie?

0
Poduszka z pierza czy syntetyczna - która lepiej sprawdzi się dla Ciebie?

Dobór poduszki do spania nie powinien zająć Ci wiele czasu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać właściwy model dla siebie. Dowiedz się, jakie właściwości ma poduszka z pierza, czy też poduszka puchowa z pierzem. Poznaj charakterystykę poduszek syntetycznych. Dobierz poduszkę pod względem sprężystości, wysokości, rodzaju wypełnienia oraz poszycia. Zapewnij sobie najwyższy komfort snu.

SPIS TREŚCI:

Jakie właściwości mają poduszki syntetyczne?

Poduszki syntetyczne są wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zaciąganie materiałów, które są antyalergiczne. Mają strukturę otwartokomórkową, dzięki temu pozwalają skórze oddychać i odprowadzają nadmiar wilgoci. Poduszki syntetyczne z poszyciem z bawełny i włókna bambusowego mogą absorbować nadmiar wody, a jednocześnie odparowywać ją. Jednocześnie włókno poszycia neutralizuje bakterie, grzyby czy też roztocza, podobnie jak syntetyczne wypełnienie. Wybór poduszki syntetycznej gwarantuje optymalne podparcie. W środku poduszki mogą znajdować się kulki poliestrowe pokryte silikonem, czyli tworzywo Outlast. Takie wypełnienie poduszki to technologia NASA, która zapewnia termoregulację na najwyższym poziomie. Owe kuleczki mają zdolność do absorbowania ciepła, gdy zasypiasz, co sprawia, że cały proces może przebiegać szybciej i bez problemów. Wtedy ciało lekko się wychładza. Z kolei rano potrzebujesz więcej ciepła, gdyż ciało ma wtedy niższą temperaturę, zatem takie wypełnienie poduszki może je uwolnić i sprawić, że uczucie zimna nie będzie Ci towarzyszyć.

Są także poduszki syntetyczne dające idealne podparcie. To oczywiście poduszki wypełnione pianką termoelastyczną. Warto podkreślić, że poduszki z pianki termoelastycznej mają także doskonałe właściwości termoregulacyjne i dostosowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa pod wpływem temperatury ciała i nacisku. Takie poduszki po jego zwolnieniu powracają do pierwotnego kształtu. Mogą występować nie tylko w wersji prostokątnej czy kwadratowej, ale i w kształcie fali czy motylkowym. Te ostatnie dobrze sprawdzają się do spania na boku. Często kręgosłup wygina się w nieodpowiedni sposób w czasie snu, gdy źle dobrana poduszka nie daje właściwego wsparcia. W przypadku odczuwanego drętwienia czy bólu, ale i chęci zapobieżenia tym problemom, warto wybierać poduszki z pianki termoelastycznej.

Poduszki syntetyczne, które nie są wykonane z pianki, a mają wypełnienie poliestrowe można prać w pralce i to w temperaturze nawet 60 stopni. Popularne są poduszki z syntetycznym wypełnieniem dreamballs, czyli zwijanego włókna poliestrowego. Jest to alternatywa dla tych, w przypadku których puchowa poduszka z pierzem się nie sprawdzi ze względu na alergię, a chcą mieć poduszkę miękką i dość sprężystą, która zapewnia idealne podparcie i komfortowy sen.

[product id="123, 152, 172, 253, 13136, 17168, 24536" slider="true"]

 

Dla kogo odpowiednim wyborem są poduszki syntetyczne?

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym sprawdzą się dla osób, które:

✅szukają produktów, które można prać w pralce w temperaturze 60 stopni, co zapobiega mnożeniu się patogenów;

✅chcą wybrać poduszki, które przepuszczają powietrze i nie są środowiskiem odpowiednim dla rozwoju roztoczy;

✅szukają alternatywy dla poduszki puchowej z pierzem ze względu na alergię, gdyż pierze może silnie uczulać;

✅potrzebują dobrego podparcia, które może zapewnić piankowe wypełnienie;

✅poszukują produktu dla zdrowego snu bez wybudzania się w nocy;

✅cierpią z powodu nadmiernej potliwości;

✅mają problemy skórne, np. dermatozy;

✅szukają poduszek, które dobrze sprawdzą się latem przy wysokich temperaturach w nocy, ale i zimą, gdy potrzebna jest także termoregulacja;

✅szukają produktów, które mają wypełnienie syntetyczne i poszycie z naturalnych materiałów;

✅potrzebują poduszek ortopedycznych, piankowych.

Czym charakteryzują się poduszki z pierza?

Dla zwolenników naturalnego wypełnienia poduszki, odpowiednim wyborem będą poduszki z pierza, a dokładnie modele z pierzem i puchem w różnych proporcjach. Poduszki puchowe 100% uważane są za produkty najwyższej jakości ze względu na doskonałe właściwości higieniczne, higroskopijność oraz oddychalność. Niemniej jednak poduszki puchowe z pierzem także mogą dobrze się sprawdzić i spełnić oczekiwania osób, które poszukują sprężystych, a także średnio miękkich poduszek. Na pewno poduszki z większą zawartością pierza są nieco twardsze od tych, które posiadają w składzie większy procent puchu. Zwykle poduszki z pierza nie nadają się do prania, choć wszystko zależy od zaleceń producenta. Jeżeli wyraźnie zaznacza, że nie są przeznaczone do prania, to aby zachować ich higieniczną czystość, należy regularnie je wietrzyć. Oznacza to wywieszanie pościeli na suszarce stacjonarnej i jej roztrzepywanie co pewien czas, tak aby wypełnienie się nie zbijało. Można też rozłożyć pościel na łóżku i uchylić okno i co pewien czas przewracać poduszkę i kołdrę na drugą stronę. Jak długo należy wietrzyć poduszki z pierza? Niezależnie czy poduszka jest puchowa i ma niewielką domieszkę pierza, czy też poduszka posiada większą ilość pierza, warto zapewnić jej lepszą cyrkulację powietrza, przynajmniej na pół godziny. Poduszki z pierza dzięki temu nie będą siedliskiem roztoczy czy bakterii. Jeżeli możliwe jest pranie, to poduszka puchowa z pierzem powinna być prana w programie przeznaczonym do pierza z dodatkiem płynu do prania puchu i pierza. Przydadzą się też kule zapobiegające zbijaniu się wypełnienia.

Jakie zalety mają poduszki puchowe z pierzem? Kiedy poduszki z pierzem sprawdzą się lepiej niż puchowe poduszki 100%?

Poduszki z puchu gęsiego czy też zawierające puch kaczy i pióra posiadają sporo zalet. Warto je poznać.

✅To idealna poduszka dla preferujących średnio miękką lub twardszą powierzchnię spania - w zależności od ilości pierza.

✅Wysokiej jakości poduszki z pierzem zawierają pierze darte, które zapewnia większą miękkość i sprężystość powierzchni spania w porównaniu z pierzem ciętym.

✅Poduszki puchowe z pierzem gwarantują dobrą wymianę powietrza, a także wchłanianie nadmiaru wilgoci. Chłonność uzależniona jest od stosunku zawartości puchu i pierza, a także tego jaki rodzaju pierza został zastosowany. Większa ilość puchu i pierza dartego zapewnia lepszą termoregulację i oddychalność.

✅Poduszki zawierające puch gęsi i pierze darte z gęsi można dopasować do kołdry z naturalnym wypełnieniem i zapewnić sobie optymalne rozwiązanie na cały rok;

✅Na pewno poduszki z pierzem będą lepszym wyborem od poduszek puchowych 100%, gdy szukasz wysokiej jakości produktu w przystępnej cenie. Ponadto poduszki z pierzem zapewnią twardsze podparcie pod głowę i szyję od modeli puchowych.

[product id="185, 189, 9375, 9376, 12437, 12440, 12442" slider="true"]

Odpowiednio dobrana poduszka do pozycji spania - o czym należy pamiętać?

Poduszki syntetyczne czy też naturalne należy odpowiednio dobrać do pozycji, w jakiej najchętniej się śpi. Poduszki z pierzem zapewnią odpowiednie podparcie niezależnie od tego czy lubisz spać na plecach, brzuchu czy też boku. Regularne wietrzenie i roztrzepywanie sprawi, że wypełnienie nie będzie się zbijać, zatem wysokość poduszki i jej twardość cały czas będzie optymalna. Wybór poduszek syntetycznych jest naprawdę szeroki. Poza modelami z wypełnieniem z włókien poliestrowych czy silikonowych można wybrać także modele piankowe. Wybierając te ostatnie, można dopasować kształt do preferowanej pozycji spania. Gdy lubisz spać na boku postaw na poduszkę motylkową albo w kształcie fali. Ta ostatnia sprawdzi się dla śpiących na wznak. Jeżeli preferujesz spanie na brzuchu, to sprawdzą się zarówno poduszki z pierzem i puchem, jak i syntetyczne poduszki w kształcie motylkowym. Są także poduszki typu wałek, które można podłożyć pod nogi czy kolana, aby poprawić krążenie obolałych czy spuchniętych nóg.

Czy twardość i wysokość poduszki ma znaczenie dla komfortu, ale i trwałości?

Jaką poduszkę do spania wybrać, gdy preferuje się miękką powierzchnię? Na pewno sprawdzi się syntetyczna poduszka termoplastyczna, ale dobrym wyborem będzie też poduszka puchowa. Jaką poduszkę wybrać, gdy potrzebuje się średnio twardej powierzchni pod głowę i szyję? Produkty naturalne zawierające pierze i puch w zbliżonych proporcjach będą odpowiednie. Z kolei, gdy będziesz potrzebować jeszcze twardszej, to postaw na poduszkę z większą ilością pierza niż puchu, która zawiera jedynie niewielką ilość ptasiego podszerstka. Także poduszki syntetyczne mogą spełnić oczekiwania osób, które potrzebują twardszego podparcia głowy. Poduszki lateksowe czy też wysokoelastyczne będą miały odpowiednie właściwości.

Co lepiej wybrać - poduszkę z pierza czy syntetyczną?

Poduszki do spania zawierające pierze gęsie i puch gęsi sprawdzą się, gdy nie masz alergii na takie naturalne wypełnienie. Kiedy pierze uczula, to należy sięgnąć po poduszkę syntetyczną. Kiedy kryterium jest cena, to warto wiedzieć, że poduszki syntetyczne mogą być tanie, ale poduszki z większą ilością pierza także. Jeżeli chodzi o trwałość, to ze względu na brak możliwości prania czy też zalecane rzadkie pranie, poduszki z pierza będą trwalsze. Częste pranie powoduje, że wypełnienie syntetyczne ma mniejszą gramaturę i może z czasem tracić swoje właściwości. Trzeba pamiętać, że w przypadku pierza niezbędne jest regularne wietrzenie, aby wilgoć mogła odparować i poduszka nie była siedliskiem roztoczy.

FAQ

  • Z jakiego materiału poduszka?

Jeżeli zastanawiasz się, jaką poduszkę wybrać, to bardzo dobrze sprawdzi się model z poszyciem bawełnianym z dodatkiem włókna bambusowego lub poszyciem poliestrowym. Takie poduszki pozwalają skórze oddychać. Posiadają też certyfikat Oeko-Tex 100, który jest gwarantem, że w procesie produkcji nie zostały wykorzystane żadne szkodliwe substancje i materiał nie zawiera formaldehydów, pestycydów czy innych groźnych dla zdrowia i środowiska składników. Jeżeli chodzi o wypełnienie, to zarówno poduszka z pierzem, jak i włóknem poliestrowym czy silikonowym zapewni komfort i wygodę. W przypadku alergii czy nadmiernej potliwości lepiej wybierać poduszki syntetyczne. Z kolei osoby poszukujące miękkości i sprężystości powinny postawić na poduszki z wypełnieniem naturalnym.

  • Na jakich poduszkach najlepiej spać?

Jaka poduszka pozwoli szybciej zasnąć? Możesz postawić na model z wypełnieniem Outlast. Generalnie poduszka powinna być dopasowana do naturalnych krzywizn kręgosłupa i pozycji spania. Warto wybrać odpowiedni kształt - uniwersalny prostokątny dostępny w wersji naturalnej z pierzem i puchem lub syntetycznej z włóknem poliestrowy albo motylkowy - do spania na brzuchu lub boku, czyli poduszkę ortopedyczną syntetyczną.

  • Czy poduszka syntetyczna jest dobra?

Przeglądając rodzaje poduszek syntetycznych, można zauważyć, że wszystkie gwarantują dobrą termoregulację i termoizolację. Są zatem odpowiednim wyborem na każdą porę roku. Zapewniają wentylację skóry głowy i szyi, stąd nie budzisz się zlany potem. Jednocześnie dopasowują się do kształtu ciała.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i otrzymaj 7% rabatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium