Jaki jest standardowy rozmiar poduszki do spania?

0
Jaki jest standardowy rozmiar poduszki do spania?

Odpowiednio dobrana poduszka to taka, która zapewnia komfort snu. Jaki powinien być rozmiar poduszki dla dorosłych, a jaki dla dzieci? Standardowe wymiary poduszek do spania to 70x80 cm albo 50x70 cm. Oczywiście są na rynku także mniejsze i większe modele, jednak powyższe są najczęściej wybierane. Wiąże się to z dostępnymi rozmiarami poszewek, a także preferencjami użytkowników.

SPIS TREŚCI:

Jakie rozmiary poduszek do spania są do wyboru?

W ofercie IdealnySen.pl znajdziecie zarówno poduszki w rozmiarze 40x40 cm, jak i 80x80 cm. Wymiary poduszki 80x80 cm dotyczą poduszek puchowych termoaktywnych, a także poduszek z wełny alpaki. Poduszki w tym rozmiarze z puchem 100% to doskonały wybór dla alergików i astmatyków. Wymiary poduszek 70x80 cm, a także 50x70 cm także zapewniają odpowiedni komfort oraz podparcie dla głowy i kręgosłupa. W tych rozmiarach można znaleźć też najwięcej poduszek. Można też wybierać standardowe rozmiary takie jak 50x60 cm. Taki rozmiar poduszki do spania będzie odpowiedni dla tych osób, które preferują mniejsze modele. Wśród nich są zarówno poduszki puchowe, jedwabne, jak i z wełny alpaki czy merino, a także np. bambusa i poliestru.

[product id="226, 270, 9398, 11938, 12429, 17172, 17184, 24878" slider="true"]

 

Jaki rozmiar poduszki będzie najbardziej komfortowy?

Rozmiar poduszki do spania powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika. Powinna wspierać prawidłową postawę ciała podczas snu, stąd dobrze sprawdzają się poduszki termoelastyczne, które dopasowują się do głowy i szyi, zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w odcinku szyjnym. Za najbardziej komfortowe uznaje się poduszki 70x80 cm, a także 50x70 cm i 50x60 cm, które polecane są dla dorosłych użytkowników. Wybierając poduszkę, należy wziąć zatem pod uwagę nie tylko rodzaj poszycia i wypełnienia, ale także właśnie rozmiar poduszki do spania. Rozmiary poduszek dopasowane mogą być do wieku i potrzeb użytkownika. Zaleca się, by były dobrane do szerokości barków, wagi i pozycji spania.

Jaki rozmiar poduszki wybrać dla dziecka?

Rozmiary poduszek dla dzieci także powinny być dopasowane do stopnia ich rozwoju. Poduszki najlepiej wybierać dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Podobnie jak w przypadku dorosłych dostępne są w różnych rozmiarach. Dla najmłodszych dzieci odpowiednie będą poduszki 40x40 cm. Jednocześnie taka poduszka nie powinna posiadać zbyt dużej ilości wypełnienia. W przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym można postawić na wybór większej poduszki do spania takiej jak 40x60 cm. Dla jeszcze starszych dzieci można już wybierać poduszki w rozmiarze 50x60 cm lub 50x70 cm. Istotne znaczenie ma poszycie poduszki, które powinno zapewniać optymalne odprowadzanie wilgoci, co ma wpływ na jakość snu. Polecane są takie z bawełny i włókna bambusowego, a także bawełny i tencelu. Istotne znaczenie ma także zastosowanie odpowiedniego rodzaju wypełnienia gwarantującego właściwą sprężystość i dopasowanie do kształtu głowy.

Wymiary poduszek a rozmiar poszewek - jak dopasować?

Jeżeli zastanawiacie się, jaką poduszkę do spania wybrać, to na pewno powinna być dopasowana do Waszych indywidualnych preferencji. Oczywiście jeżeli nie chcecie mieć problemu z dopasowaniem poszewek, to najlepiej stawiać na rozmiary, które są najbardziej popularne. Dzięki temu ich wybór będzie znacznie większy. Zakup poduszki może być powiązany z nabyciem poszewek na poduszkę. Warto podkreślić, że w sklepie Idealny Sen znajdziecie poszewki na każdy dostępny rozmiar poduszek, a więc standardowe rozmiary 40x40 cm, 40x60 cm, 50x60 cm, 50x70 cm, 70x80 cm, a także te mniej powszechne jak 50x50 cm, 60x60 cm, 40x80 cm, 40x45 cm, 50x80 cm, 80x80 cm, a ponadto 45x60 cm i 50x75 cm. Na pewno poszewka nie może być zbyt obszerna w stosunku do poduszki. Świetnie sprawdza się taka, która ma dokładnie takie same wymiary jak poduszka. Różnica w rozmiarze, zwłaszcza gdy jest znaczna powoduje, że materiał się zwija, co bezpośrednio wpływa na komfort snu. Najlepiej jeśli różnica ta w przypadku jednego z wymiarów nie jest większa niż 5 cm.

[product id="266, 5273, 9394, 12918, 15489, 15492, 17168" slider="true"]

 

Rozmiar poduszki a pozycja snu - czy ma znaczenie?

Podczas wyboru poduszki, warto zwrócić także uwagę na to, w jakiej pozycji się śpi. Na pewno osoby preferujące spanie na plecach powinny zdecydować się na poduszki w standardowym wymiarze 70x80 cm lub 50x60 cm. W przypadku osób śpiących na brzuchu szerokość poduszki także powinna być dopasowana do szerokości barków. W przypadku osób śpiących na boku najlepiej dobrać poduszki do budowy ciała. Osoby o mocniejszej budowie powinny wybierać poduszki większe takiej jak 70x80 cm czy 80x80 cm. Z kolei te drobniejsze mogą postawić na 50x60 cm lub 50x70 cm. Poduszka zawsze powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Standard europejski w rozmiarze poduszek

Jeżeli chodzi o standard europejski w rozmiarach poduszek do spania, to wyróżniamy kilka rozmiarów. Można wśród nich wymienić 70x80 cm, 50x60 cm, czy też 50x70 cm. Jeżeli chodzi o małe poduszki, które pełnią funkcje dekoracyjne, to standardem jest rozmiar 40x40 cm. Tego rodzaju poduszki wybierane są także dla małych dzieci. Tzw. jaśki sprawdzają się także jako poduszki podróżne. Wśród wielu rozmiarów poduszek w sklepie idealnysen.pl z pewnością znajdziesz odpowiednią do swoich potrzeb i preferencji.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Najczęsciej zadawane pytania jaki jest standardowy rozmiar poduszki.

  • Jaki jest standardowy rozmiar poduszki?

Jeżeli chodzi o rozmiary poduszek, to wyróżniamy kilka standardowych. Najczęściej wybierane są poduszki 70x80 cm, 50x60 cm, a także 50x70 cm, a ponadto 40x40 cm dla dzieci lub na czas podróży. Na takie rozmiary poduszek bez problemu można znaleźć odpowiednie poszwy i to w wielu wariantach.

  • Jakie wymiary ma duża poduszka do spania?

Duża poduszka do spania może mieć wymiary 80x80 cm. Taki rodzaj poduszki sprawdzi się dla osób, które mają szerokie ramiona, a także tych o większej wadze, jeśli dodatkowo poduszka ma odpowiednią gramaturę wypełnienia. Oczywiście można wybrać też duży, standardowy rozmiar 70x80 cm.

  • Jaki rozmiar poduszki jest najlepszy do spania?

Rozmiary poduszek zawsze należy dobierać do budowy ciała, szerokości barków. Powinny zapewniać odpowiednie podparcie dla głowy, szyi, górnego odcinka kręgosłupa. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem poduszek do spania jest z pewnością 70x80 cm. Na taki rozmiar poduszki bez problemu dobierzecie poszewkę.

  • Jak się mierzy poduszki?

Warto wiedzieć, jak prawidłowo mierzyć poduszki. Otóż odpowiednio dopasowana poduszka do spania powinna być nieco szersza od szerokości naszych ramion. W przypadku wyboru dwóch poduszek na jedno łóżko można też wziąć pod uwagę jego szerokość i tym samym zapewnienie komfortu dla dwóch osób podczas spania, niezależnie od pozycji w czasie snu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i otrzymaj 7% rabatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium