Idealny Sen

Najlepsza kołdra antyalergiczna.

Najlepsza kołdra antyalergiczna.

Najlepsza kołdra antyalergiczna. Jaką wybrać?

Jakie wypełnienie sprawdzi się najlepiej? Poszycie bawełniane czy syntetyczne? W tym artykule odpowiemy na wszelkie pytania, tak aby każdy mógł dokonać odpowiedniego wyboru kołdry. Wybór kołdry antyalergicznej uzależniony jest od tego na co konkretnie uczulona jest osoba. W zetknięciu z alergenem występuje kaszel, kichanie, drapanie w gardle, jest to kłopotliwe zmniejszając komfort snu. Przedstawimy najlepsze rozwiązania dopasowane do indywidulanych dolegliwości.

Uczulenie na sierść zwierząt domowych – to najczęściej występująca alergia.

W przypadku takiej dolegliwości zdecydowanie najlepiej sprawdzą się kołdry z wypełnieniem syntetycznym. Warto wybrać kołdrę z wypełnieniem LuxFill ponieważ zostało ono tak skonstruowane aby przypominało naturalny puch. Włókna poliestrowe są silikonowane zwiększając sprężystość i wyporność kołdry, sen będzie przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Wypełnienie syntetyczne jest praktyczne ponieważ daje możliwość prania od 40 st. C do nawet 95 st. C. Często nasz ukochany pupil lubi rozłożyć się na wygodnej i miękkiej kołdrze zostawiając po sobie sierść, dlatego tak ważna jest możliwość częstego prania kołdry, aby wyeliminować wszelkie roztocza i drobnoustroje. Poszycie kołdry jest również ważne. Najlepiej wybrać bawełniane, bambusowe lub mieszane. Bambus posiada świetne właściwości antystatyczne, które gwarantują zmniejszone przyciąganie roztoczy, pleśni i bakterii bytujących w sierści. Włókna posiadają dodatkowo właściwości antybakteryjne zapewniając jeszcze większą higienę podczas snu. Pozytywne właściwości bambusa przyczynią się do zdrowego snu.

 

Bambusowe kołdry antyalergiczne 

 Uczulenie na wełnę. 

 

W takim przypadku odradzamy wszelkiego rodzaju wypełnienia takie jak: wełna z alpaki, owcza, kozia, wielbłądzia. Kołdry naturalne z wypełnieniem bawełnianym, puchowym, jedwabnym będą odpowiednie i bardziej komfortowe od syntetycznych. Naturalne wypełnienie jest zazwyczaj lżejsze od syntetycznego, będzie to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie jakość premium i wysoki komfort snu. Delikatne i wytrzymałe to idealne cechy opisujące kołdry naturalne. Naszą propozycją są kołdry wypełniona 100% puchem z gęsi syberyjskich. Specjalnie opracowany system czyszczenia – Extreme Eco Cleaning, gwarantuje czystość i jakość wielokrotnie wyższe niż wymagają tego normy europejskie czyniąc produkty antyalergicznymi. Kołdra wypełniona 100% puchem z gęsi syberyjskiej jest antyalergiczna ponieważ można ją prać co rzadko zdarza się przy wyborze kołdry z takim wypełnieniem.

 

 

Kołdra QUEEN puch syberyjski 100% premium

Uczulenie na kurz jest najbardziej uciążliwe.

 W takim przypadku najważniejsze jest utrzymywanie kołdry w czystości. Producenci starają się udoskonalać produkty i znajdować najlepsze rozwiązania aby zapewnić alergikom sen na najwyższym poziomie. Przy uczuleniu na roztocza najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kołdry syntetycznej z możliwością prania w wysokich temperaturach. Proponujemy wybór produktu z włóknami uszlachetnionymi wyjątkowym środkiem Allerban®, który przeciwdziała rozwojowi roztoczy i bakterii. Czynnik przerywa łańcuch pokarmowy domowych roztoczy, które są przyczyną alergii. Roztocza żywią się ludzkim, obumarłym naskórkiem, wybierając kołdrę wzmocnioną czynnikiem anty roztoczowym mamy gwarancję wyginięcia mikroskopijnych pajęczaków i zminimalizowane ryzyko wystąpienia alergii. Syntetyczne wypełnienie posiada czterokanalikowe włókna, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza zmniejszając ryzyko przegrzania podczas snu.

 

Kołdra Hollofil Allerban®

Uczulenie na puch - polecamy kołdry syntetyczne lub z wypełnieniem naturalnym.

Odpowiednim wyborem dla osób, którym zależy na naturalnej kołdrze, ale są uczulone na puch i pierze, będzie kołdra z wypełnieniem bawełnianym, jedwabnym lub wełnianym. Decydując się na kołdrę  naturalną należy pamiętać o tym, że jest ona bardziej problematyczna w utrzymaniu czystości, ponieważ można ją prać w niższych temperaturach. Kołdra MyAlpaca to produkt szyty ręcznie, wyłącznie naturalny, wypełniony 100 % włóknem z runa Alpaki. Naturalne poszycie zostało wykonane ze 100% bawełny satynowej, która charakteryzuje się niezwykle eleganckim połyskiem i przyjemną miękkością. Przędza rewelacyjnie absorbuje wilgoć zapewniając sen w optymalnych warunkach. Zmniejsza ryzyko przegrzania i przepocenia dając uczucie suchości. Właściwości termoizolacyjne pozwolą skórze oddychać niezależnie od warunków pogodowych – w zimie zatrzymuje ciepło, w lecie zapewni przewiewność.

 

Kołdra My Alpaca całoroczna

Wybór odpowiedniej kołdry dla alergika jest niezwykle ważny ale polecamy dodatkowo zachować minimalizm w sypialni aby zmniejszyć możliwość osadzania kurzu na przedmiotach i meblach.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl