Idealny Sen

Jaką kołdrę wybrać?

Jaką kołdrę wybrać?

Jaką kołdrę wybrać?

To najczęstsze pytanie pojawiające się podczas Waszych zakupów. W tym artykule chciałabym się skupić na tym, aby każdy mógł dokonać odpowiedniego wyboru swojej wymarzonej kołdry.

Temperatura i jej wpływ na wybór kołdry.

Temperatura powietrza i otaczającego nas pomieszczenia jest zazwyczaj niższa niż temperatura człowieka, która wynosi 36,6°C. Indywidulane odczucie ciepła uzależnione jest od wymiany ciepła między nami, a otoczeniem, ale co najważniejsze od naszej temperatury oraz jej osobistego odczuwania. Odpowiednia temperatura otoczenia to taka, w której czujemy się idealnie – nie jest nam ani ciepło, ani zimno, jest to tzw. komfort cieplny. Niewątpliwie nasze indywidulane odczuwanie temperatury ma najważniejszy wpływ przy wyborze odpowiedniej kołdry. Przy kupnie powinniśmy kierować się swoimi osobistymi predyspozycjami, dlatego nie ma uniwersalnego środka dla każdego. Kolejnym ważnym czynnikiem jest klimat, w którym żyjemy. Materiał poszycia i wypełnienie kołdry - to chyba najtrudniejszy wybór wśród klientów. Najważniejsze jest, aby dokładnie przeanalizować i określić swoje oczekiwania. Postaram się zaproponować optymalne rozwiązania, aby rozwiać wątpliwości i dać każdemu możliwość wyboru odpowiedniej kołdry.

 Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Kołdry naturalne, to z pewnością idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i jakość premium. Kolekcje dedykowane są osobom ceniącym sobie produkty naturalne i z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. Luksusowe kołdry są niezwykle wytrzymałe i zarazem delikatne. Ich waga jest zazwyczaj lżejsza od kołder z wypełnieniem syntetycznym, ale nie oznacza to, że są mniej ciepłe. Koszt uzależniony jest od wielu czynników takich jak, grubość, gęstość wypełnienia, rozmiar i rodzaj wypełnienia. Kołdry wełniane lub puchowe są zdecydowanie droższe od syntetycznych, ale z pewnością trwalsze, a przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć każdemu przez wiele lat. Duży wybór surowców daje możliwość kupienia odpowiednego wyrobu na lata. Najwyższej jakości wypełnienia posiadają świetne właściwości oddychające i zdolność do absorbowania wilgoci, jednakże nie wszystkie przeznaczone są dla alergików oraz dzieci. Najczęściej wybierane są kołdry z wypełnieniem z puchu – kaczym lub gęsim oraz wełnianym – z alpaki lub z owcy. Świetnym wyborem dla osób, którym zależy na naturalnej kołdrze, ale są uczulone na puch i pierze, będzie kołdra z wypełnieniem bawełnianym, jedwabnym lub wełnianym. Decydując się na kołdrę puchową należy pamiętać o tym, że jest ona bardziej problematyczna w utrzymaniu czystości, ponieważ należy je oddawać do pralni.

 

Kołdra PREMIUM 100% PUCH

Kołdra Alpaka

 Kołdra My Alpaca szyta ręcznie PREMIUM

Kołdra Owcza Wełna

Kołdry syntetyczne to zdecydowanie najlepszy wybór dla alergików, dzieci i osób ceniących sobie higienę na najwyższym poziomie. Producenci przeprowadzają szeregi badań po to, aby każdy produkt był wyjątkowy, o najwyższych parametrach, ale też w przystępnej cenie dla każdego. Wypełnienie wielu kołder to poliester pokryty silikonem, który ma za zadanie przypominać naturalny puch. Kołdry syntetyczne są puszyste i przyjemne. Włókna umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a podczas użytkowania nie zbijają się zachowując odpowiedni kształt. Przy wyborze kołdry syntetycznej należy wziąć pod uwagę to, że posiada ona zdecydowanie mniejsze właściwości termoizolujące niż kołdra puchowa lub wełniana. Jednakże wybór odpowiedniej ilości wypełnienia powinien zapewnić odpowiednie grzanie w zimowe noce. Dzięki możliwości prania w wysokich temperaturach całkowicie usuwamy roztocza i drobnoustroje bytujące na naszej kołdrze, alergicy i dzieci mogą spać w najbardziej higienicznych warunkach. Waga wyrobów jest nieco cięższa, a ich cena niższa od kołder naturalnych. Trzeba się również liczyć z tym, że wymiana kołdry co kilka lat jest niezbędna.

 

 

 Kołdra z granulatem poliestrowym COMFORT®

Kołdra Bamboo

Kołdra Dziecięca Antyalergiczna

 

Jaka sezonowość będzie najlepsza?

Najważniejsze przy wyborze będzie nasze indywidulane odczuwanie temperatury, dlatego nie ma uniwersalnego środka dla każdego. Jedni odczuwają ciepło intensywniej, dlatego wybierają kołdry letnie lub wiosenne, drudzy są zmarzluchami i najlepszym rozwiązaniem dla nich są kołdry zimowe lub całoroczne. Ze względu na sezonowość kołdry można podzielić na: letnie, wiosenne, całoroczne, 4 pory roku, duo oraz zimowe. Poniżej wyjaśnię różnicę między nimi, które ułatwią wybór najbardziej niezdecydowanym.

Klasy cieplne kołder i ich podział:

  • Kołdry letnie – lekkie przewiewne i delikatne kołdry dedykowane na letnie noce, ale również osobom odczuwającym intensywniej ciepło. Najczęściej ich gramatura wynosi do 1000g (waga wypełnienia jest uzależniona od wielkości kołdry). Najpopularniejsze kołdry letnie to te z wypełnieniem bawełnianym, jedwabnym, bambusowym lub poliestrowym. Wybór naturalnego poszycia zmniejsza ryzyko przegrzania i przepocenia. Kołdry letnie z wypełnieniem puchowym są naturalne, a ich waga nie przekracza 800g. Dzięki niskiej wadze mamy pewność, że wyrób nie będzie nas zbyt intensywnie ogrzewał pomimo naturalnego wypełnienia.
  • Kołdry wiosenne – cieplejsze, przewiewne, posiadają wyższą gramaturę niż kołdry letnie. Osobom, które lubią ciepło, kołdra wiosenna może się nie sprawdzić.
  • Kołdry całoroczne – uniwersalne wyroby, najbardziej popularne, polecane do użytkowania przez cały rok. Jest to idealny wybór dla tych, którzy lubią spać pod jedną konkretną pierzyną. Sprawdzi się w lecie jak i zimie. Przy wyborze tej kołdry należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne odczuwanie ciepła, ponieważ w czasie intensywniejszych upałów może nam przeszkadzać, a w mroźniejsze zimowe noce może być niewystarczająca.
  • Kołdry 4 pory roku – to dwie spięte ze sobą kołdry. Jedna jest cienka, lekka i przewiewna – kołdra letnia, druga cieplejsza o większym wypełnieniu – kołdra całoroczna. Kołdry można używać oddzielne lub razem, złączone tworzą kołdrę zimową. Wybierając kołdrę 4 pory roku mamy możliwość dopasowania intensywności grzania wedle własnych upodobań.
  • Kołdry zimowe – ciepłe, o wysokiej gramaturze. Najczęściej wybierane to puchowe i wełniane z naturalnym poszyciem – aby zminimalizować przegrzanie. Ogrzeją każdego w czasie najbardziej mroźnych nocy.
  • Kołdra DUO – cieplejsza wersja wyżej wymienionych kołder, które są połączone ze sobą na stałe – podwójna ilość wypełnienia. Kołdry DUO w wersji zimowej dedykowane są największym zmarzluchom.

 

 

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszelkie lub chociaż częściowe wątpliwości każdego kto miał problem z wyborem odpowiedniej kołdry. Chciałabym, aby moje wskazówki ułatwiły Ci zakup optymalnie dopasowanej do Twoich potrzeb kołdry, w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl